Jasnogórska Rodzina Różańcowa

BEATYFIKACJA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO - NASZ UDZIAŁ DUCHOWY NA JASNEJ GÓRZE

BEATYFIKACJA  PRYMASA WYSZYŃSKIEGO - NASZ UDZIAŁ DUCHOWY NA JASNEJ GÓRZE

BEATYFIKACJA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO PATRONA JRR - NASZ UDZIAŁ DUCHOWY NA JASNEJ GÓRZE!

 
Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej upływać będzie na Jasnej Górze w duchowej łączności z wiernymi zgromadzonymi w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzięki specjalnym telebimom na placu przed Szczytem, utworzony zostanie TELEMOST. Uroczystość poprzedzi radosne oczekiwanie z udziałem polskich artystów a niemal zaraz po zakończeniu ogłoszenia nowych błogosławionych w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie dziękczynna Msza św.

Na murach Jasnej Góry od strony placu przed Szczytem umieszczony jest już dużych rozmiarów wizerunek Prymasa Tysiąclecia z obrazu namalowanego przez ks. Roberta Kruczka, w geście błogosławieństwa z prośbą: Błogosławiony Stefanie Wyszyński - módl się za nami!

W odpowiedzi na apel komitetu organizacyjnego beatyfikacji Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej paulini zapraszają do wspólnego przeżywania uroczystości 12 września.

- Nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w tej uroczystości w Warszawie, zapraszamy do wspólnotowego przeżywania tego czasu na Jasnej Górze - mówi przeor klasztoru, o. Samuel Pacholski. Podkreśla, że choć można oglądać transmisję beatyfikacji w swoim domu, to jednak przeżywanie takiego wydarzenia razem, ma zupełnie inny wymiar.

- Chodzi o to, by być razem, zwłaszcza w tym trudnym czasie, bardzo tego potrzebujemy. Poczucia, że jesteśmy wspólnotą i tego, by razem wyrazić wdzięczność Prymasowi Wyszyńskiemu i zapewnić, że chcemy ponieść jego dziedzictwo, że jego nauczanie jest aktualne i dla nas ważne - mówi przeor Jasnej Góry i zachęca: „wszystkich, którzy nie mogą się udać do Warszawy, a chcą, nie przed telewizorem, ale w sposób wspólnotowy i radosny przeżyć tę uroczystość, zapraszamy tutaj na Jasną Górę, gdzie ks. Prymas spędził podczas swojej biskupiej posługi ponad 600 dni. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, dziękczynienia i radowania się właśnie tutaj”.

Modlitwa oczekiwania na beatyfikację rozpocznie się już 11 września Apelem Jasnogórskim, po którym czuwanie nocne poprowadzi młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

12 września, w dzień beatyfikacji wspólne oczekiwanie zainaugurowane zostanie o godz. 9.00. Zabrzmią m.in. utwory z projektu muzycznego „Czas to miłość - polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” realizowanego przez portal Stacja7 wspólnie z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

„Czas to miłość” to hołd złożony przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia. Utwory opowiadają o życiu i nauce Kardynała, mogą pomóc w pokonywaniu przeciwności, są lekcją przebaczania, miłości i wytrwałości.

Tego dnia nie zabraknie świadectw o kard. Wyszyńskim, modlitwy różańcowej a nawet słów samego ks. Prymasa odtworzonych z dźwiękowych zapisów archiwalnych Jasnej Góry.

O godz. 11.00 sprawowana będzie na Szczycie niedzielna Msza św., po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie odbywać się będą główne uroczystości beatyfikacyjne.

Duże telebimy ustawione będą na placu przed Szczytem.

Po uroczystości beatyfikacyjnej w Kaplicy Matki Bożej, gdzie Prymas Wyszyński tak często się modlił, gdzie odprawił swoje kapłańskie prymicje, o godz.14.00 celebrowana będzie jedna z pierwszych Mszy św. dziękczynnych za nowego błogosławionego.

O godz. 16.15 zaplanowano wspólny różaniec także przed Cudownym Obrazem Matki Bożej a dzień beatyfikacji zakończy Apel Jasnogórski.

(za: Izabela Tyras @JasnaGóraNews)