Jasnogórska Rodzina Różańcowa

DZIĘKUJEMY ZA BEATYFIKACJĘ

DZIĘKUJEMY ZA BEATYFIKACJĘ

W niedziele 12 IX 2021 odbyła się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nasza wspólnota Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej dziękuje za dar nowych błogosławionych. Szczególnie jesteśmy wdzięczni za wyniesienie na ołtarze naszego patrona, Prymasa Tysiąclecia.

Ojciec św. Franciszek 12 IX 2021, w czasie rozważania przed modlitwą Anioł Pański w Budapeszcie, po mszy św. kończącej 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, tak nawiązał do tego wydarzenia:

„Dziś, niedaleko stąd, w Warszawie, dokonuje się beatyfikacja dwojga świadków Ewangelii: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż: Prymas Polski, aresztowany i internowany, zawsze był mężnym pasterzem według Serca Chrystusowego, heroldem wolności i godności człowieka; Siostra Elżbieta, która w młodości straciła wzrok, poświęciła całe swoje życie pomocy niewidomym. Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości.“

Dziękujmy za to wielkie wydarzenie. Radujmy się darem nowych błogosławionych. W maryjnym Bł. Prymasie Wyszyńskim, który jest patronem naszej wspólnoty JRR, mamy wzór przylgnięcia całym sercem do Maryi i zanurzania w Niej naszego życia, powołania oraz codziennej służby Kościołowi, Ojczyźnie i braciom.