Jasnogórska Rodzina Różańcowa

ROZWAŻANIA #codziennyRóżaniec

ROZWAŻANIA #codziennyRóżaniec

Od 16 stycznia 2021 r. - Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników - umieszczamy codziennie krótkie rozważania różańcowe pod nazwą #codziennyRóżaniec w naszej darmowej aplikacji pod nazwą  "Różaniec z Jasną Górą" (do pobrania w App Store i Google Play). Krótsza wersja rozważania jest dostępna na naszym Twitterze @JasnaGoraROSARY, które można śledzić bespośrednio w aplikacji Twittera, ale też na naszej stronie (jrr.jasnagora.pl). Mogą one być pomocne w codzinnej modlitwie na różańcu np. jako wstęp do tej modlitwy. Zanim zacznę modlitwę czytam rozważanie i na chwilę zatrzymuję sie nad nim... Oparte jest ono na fragmencie ewangelii z czytań mszalnych przeznaczonych na dany dzień. 

Czas pandemii ogranicza nasze kontakty osobiste i możliwości pielgrzymowania. Stąd ta inicjatywa to pomoc w kontakcie duchowym z Jasną Górą, ale przede wszystkim okazja do wchodzenia w modlitwę różańcową opierając się na Słowie Bożym - na ewangelii.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia krótkich myśli maryjnych i  różańcowych św. Jana Pawła II, #różaniecJPII, umieszczanych również w naszej aplikacji jak i na twitterze.